Sdílené rodičovství

Jak vést a vychovávat dítě s láskou ze strany obou rodičů po rozvodu

Program Sdíleného rodičovství je edukativní metoda, jejímž cílem je snížit negativní dopady rozpadu rodiny na děti. Skládá se z několika materiálů, které jsou určené pro odborníky, rodiče a děti. Vyškolený odborník pak může pomoci rodičům rychlou intervencí v podobě 3-4 hodinových setkání.

Aktuality

Aktuální informace týkající se projektu a souvisejících událostí

Zobrazit archiv
19 leden 2021
Webinář Skupinové edukace

Webinář skupinové edukace - zkušenosti OS Most

13 prosinec 2020
Rodičovské plány zahraniční inspirace

V záložce "pro odborníky" najdete překlady vzorových rodičovských plánů, které mohou sloužit jako zajímavá inspirace pro vaši praxi.

10 listopad 2020
Pomůcky a odborné materiály

V sekcích "pro rodiče" a "pro odborníky" najdete další materiály, které vám mohou pomoci při organizování poradenství a edukace rodičů.

Regionální metodická centra

Pro zlepšení dostupnosti programu Sdíleného rodičovství vznikla dvě metodická centra.

Jedná se o "Centrum Čechy" (Mgr. K. Svobodová, Bc. K. Svobodová, Mgr. M. Jarolímová, Mgr. M. Oktábcová) a "Centrum Morava a Slezsko" (PhDr. A. Plšková, PhDr. L. Skácelová). Na vyškolené regionální koordinátory se mohou obracet soudy, orgány sociálně-právní ochrany dětí a sociální služby, které by měly zájem zavést metodu do své praxe. V případě zájmu o spolupráci s "Metodickým centrem Čechy" se obracejte na email: metodickecentrumcechy@nidar.cz. Máte-li zájem o spolupráci s "Metodickým centrem Morava a Slezsko" využijte email: metodickecentrummas@nidar.cz. V současné době poskytujeme pouze online konzultace.